Skip to main content
Ignorant Tattoo

Co oznacza słowo „ignorant” , tłumaczyć nie musimy. Wytłumaczymy jednak co oznacza ignorant tattoo, a uwierzcie – jest o czym mówić.

Prosty tatuaż z prześmiewczym tekstem na nadgarstku, grafika wykonana w surowy sposób prezentująca ulubionego mema, przekleństwo w śmiesznej czcionce z Worda, albo ostry obrazek, który dla niewtajemniczonej osoby może wydać się wręcz wulgarny? Tak. To właśnie ignorant tattoo. Dla jednych forma sztuki, dla innych pastisz, ale jedno jest pewne – zwraca uwagę.

Skąd wywodzi się ignorant tattoo?

Nie będzie zaskoczeniem, kiedy dowiesz się, że… z więziennych murów. Podwaliną dla obecnych tatuaży w stylu ignorant były właśnie więzienne dziary, które wykonywane były przez samozwańczych artystów. Większość z nich nie miała nigdy wcześniej do czynienia ze sztuką tatuażu, dlatego też powstawały naprawdę tragiczne twory, szumnie nazywane przez więźniów tatuażami.

Dlaczego więc teraz ignorant, mimo swojej mało zachęcającej historii stał się tak popularny?

Czasy mamy dziwne – przyszło nam walczyć o swoje, żyjemy w biegu, często pęd życia daje nam wycisk i sprowadza do poziomu gleby nasze największe marzenia czy też oczekiwania od życia.

Ignorant tattoo to forma protestu, próba wyśmiania szarej rzeczywistości, codziennych problemów, ironizowanie „spraw wielkiej wagi”. To manifest przeciw uporządkowaniu i wymaganej na każdym kroku powadze. Drobny wzór potrafi wyrazić więcej niż potok słów.

Z drugiej strony ignorant może być po prostu odpowiedzią na potrzebę posiadania tatuażu przez osobę, która kompletnie nie wie jaki tatuaż chce.

Często też ignorant tattoo to “wisienka na torcie” dla osób z niesamowicie skomplikowanymi wzorami, niebanalnym stylem posiadanych już tatuaży. Dlaczego? Bo mogą, bo chcą.

Czy ignorant to jeden, konkretny, powtarzalny styl?

Zdecydowanie nie. Znajdziesz masę artystów, którzy wykonują ignoranta „po swojemu”. Różni ich styl kreski – jedne będą duże, „ciężkie”, wręcz toporne, inne będą niezobowiązująco „lekkie” i niewielkie. Wszystko zależy od artysty, który go wykona i upodobań osoby, która będzie go nosić.

Jest jednak wspólny czynnik dla wszystkich tatuaży w stylu ignorant – przesłanie ma być jasne – to moje ciało i mój tatuaż – czy Ci się to podoba czy nie.

Dla kogo odpowiedni jest ignorant tattoo?

Ignorant tattoo jest stylem, który znajdzie swoich fanów wśród każdej grupy społecznej. Przecież niekoniecznie musi to być obraźliwy tatuaż, który będzie szokował swoją treścią. Może być to po prostu tatuaż wykonany na pozór “niedbale” przedstawiający tak naprawdę cokolwiek.

Ignorant może być w swojej prostocie po prostu uroczy – będzie też więc świetnym wyborem dla osób szukających czegoś wyjątkowego.

Ignorant jest więc bardzo dobrym wyborem dla tych, którzy przygodę z tatuażem dopiero rozpoczynają, jak i dla tych, którzy są zaprawieni w bojach i pragną jeszcze więcej.

Tatuaże to zawsze sztuka – doświadczeni artyści tatuażu zawsze doradzą Ci w kwestii wzoru czy stylu. Najlepszych z nich znajdziesz właśnie u nas. Sprawdź, co możemy dla Ciebie zrobić.